"Naszym celem jest nie tylko rozwijanie umysłów za pomocą nauk i umiejętności, lecz także uszlachetnianie serc i dusz."  


DRUŻYNA ZUCHOWA

"WESOŁA GROMADA"


ZUCHOWA GALERIA


Obietnica Zuchowa 2013/2014


 

Wesoła Gromada w roku szkolnym 2012/2013

Do gromady należało 14 uczniów z klas I – III. 

Zbiórki odbywały się co wtorek. Zuchy poznawały Prawo oraz rozwijały swoje umiejętności w trakcie zdobywania nowych sprawności. Na jednej ze zbiórek w ramach sprawności „Doktor” gościliśmy panią pielęgniarkę Elżbietę Węgrzynek. Zuchy miały możliwość przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy po fachowym instruktażu. Kolejna sprawność zespołowa to „Eskimos”, zdobywana w czasie zbiórek zimowych.

Przez cały rok współpracowaliśmy z namiestnictwem zuchowym. W ramach tej współpracy uczestniczyliśmy w 3 złazach w Krośnie: w październiku w Zuchowych Spotkaniach Jesiennych, w kwietniu na Zuchowym Uniwersytecie Muzycznym oraz w czerwcu w Wiosennym Złazie Zuchowym „Piękna nasza Polska cała”. Włączyliśmy się również  w konkursy plastyczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Dnia Myśli Braterskiej. Udało się nam zdobyć 2 razy pierwsze miejsce w konkursach: na najpiękniejszy stroik świąteczny oraz na największą ilość pozdrowień z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W konkursie całorocznym „Najaktywniejsza Gromada” zajęliśmy 3 miejsce.

Na podsumowanie roku zuchowego spotkaliśmy się przy ognisku sobótkowym, na którym dziewczynki wiły wianki, a chłopcy w czasie gry terenowej szukali kwiatu paproci. Za aktywny udział w zbiórkach, konkursach  i złazach zuchy z klasy II otrzymały pierwszą gwiazdkę „zucha ochoczego”.


Wesoła Gromada w roku szkolnym 2011/2012

W bieżącym roku szkolnym nasza gromada liczy 16 zuchów; 10 pierwszaków i 6 uczniów z klasy trzeciej. Spotykamy się  co tydzień na zbiórkach, w czasie których poznajemy  Prawo Zucha, zdobywamy sprawności. Włączyliśmy się również do zadań organizowanych przez Hufiec  w Krośnie, a były to:

·        Zuchowe Spotkania Jesienne i Konkurs Piosenki Jesiennej,

·        Zuchowe Mikołajki i Konkurs Piosenki Mikołajkowej,

·        konkursy plastyczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy,

·        konkurs kartek  z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Bardzo ważnym wydarzeniem w naszej gromadzie była uroczysta Obietnica Zuchowa w dniu 28 lutego 2012r. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dyrektor, druhna  namiestniczka hm. Kamila Frydrych i rodzice. Kandydaci na zuchów zostali poddani kilku próbom: próbie pamięci, zręczności,  odwagi i wyparzania języka. Po pomyślnym przejściu przez zadania i przypomnieniu Prawa Zucha zuchy złożyły Obietnicę i otrzymały legitymacje zuchowe.  Na zakończenie były smaczne kanapki  przygotowane przez zuchenki z klasy III oraz ciastka zakupione przez Radę Rodziców.

W  maju w ramach zdobywania sprawności „Strażaka” odwiedziliśmy remizę, gdzie strażacy zademonstrowali nam sprzęt ratunkowy i wyposażenie samochodu strażackiego.  Komendant  pozwolił zuchom przymierzać hełmy, posiedzieć w szoferce samochodu  oraz lać wodę z węża podłączonego do hydrantu.

Najwięcej pracy i zaangażowania wymagał udział w XXIII edycji  Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej – „Florek”  organizowanej przez Hufiec Ziemi Sanockiej.  Wykonywaliśmy 5 zadań konkursowych, z których wysyłaliśmy meldunki i zdjęcia. Oto one:

1.      Atlas grzybów - październik 2011,

2.      4 ozdoby choinkowe z elementów

drewnianych -  grudzień 2011 r.

       3.      Spotkanie z leśniczym – marzec 2012,

              4.      Sprzątanie fragmentu lasu – kwiecień 2012,

         5.      Zasadzenie krzewu leśnego – maj 2012.

Za wykonane zadania i meldunki zdobyliśmy 3. miejsce, z czego cieszymy się bardzo.

 

 

Wesoła Gromada w roku szkolnym 2010/2011

   W tym roku szkolnym Wesoła Gromada liczy 14 zuchów. Połowa z nas uczęszcza do klasy drugiej, a pozostali do klasy trzeciej.  Mamy następujące szóstki: Iskierki, Śmieszki i Wesołki.
   25 października 2010r. dziewięcioro kandydatów zostało prawdziwymi zuchami, ponieważ złożyli Obietnicę Zuchową. Na wcześniejszych zbiórkach poznali Prawo Zucha, a następnie zostali poddani kilku próbom, które przeszli pomyślnie. Byli bardzo dzielni, bo nie przestraszyli się nawet wilka, który przyszedł, aby ich porwać. W obecności druhny Kamili Frydrych, Pana Dyrektora oraz rodziców obiecali "być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha". Obietnicę składali: Asia, Dominik, Emilka, Jola, Wiktoria, Angelika, Patryk, Adrian i Marcin.

   16.10.2010 r. braliśmy udział w Zuchowym Powitaniu Jesieni w Krośnie wraz z 6 innymi gromadami. W roli pani Jesieni wystąpiła Gabrysia. Zaśpiewaliśmy piosenkę "Jesienna czacza", za którą otrzymaliśmy III miejsce. Uczestniczyliśmy w grach, pląsach i majsterce. Oto kilka zdjęć z tego złazu: więcej>>

Zuchowe Mikołajki – 4 grudnia 2010

Kolejny raz nasza gromada wzięła udział w hufcowej imprezie w Krośnie wraz z 8 innymi gromadami. Po powitaniu i kilku pląsach wysłuchaliśmy pięknej gawędy o historii i tradycji św. Mikołaja. W konkursie Piosenki Mikołajkowej zaśpiewaliśmy solo zwrotki piosenki „Mikołaj”, a refreny wspólnie wraz z akompaniamentem tamburina. Zuchowe jury przyznało nam  II miejsce. W czasie majsterki wykonywaliśmy szalik dla Mikołaja.

Następną atrakcją był pobyt w krośnieńskim Fikolandzie, gdzie  zuchy i pozostali uczestnicy naszej wycieczki świetnie się bawili. Oto kilka zdjęć z tego wyjazdu: więcej>>

Wesoła Gromada w roku szkolnym 2008/2009

W roku szkolnym 2008/2009 do WESOŁEJ GROMADY należało 17 zuchów.

Pięcioro z nas to uczniowie klasy I: Gabrysia, Klaudia, Daria, Irenka i Hubert. Z klasy II zapisało się dziewięcioro dzieci: Kinga, Ola, Weronika, Natalka, Paweł, Kacper, Hubert, Patryk i Marcin. W klasie III jest troje zuchów: Ania, Madzia i Tomek.

 Podczas zbiórek w trzech pierwszych miesiącach poznajemy Prawo Zucha i przygotowujemy się do złożenia Obietnicy Zucha. Uczymy się także piosenek i pląsów. Prawo Zucha jest naszym drogowskazem, którym będziemy się kierować w naszym życiu. Brzmi ono tak:

  1. Zuch kocha Boga i Polskę.
  2. Zuch jest dzielny.
  3. Zuch mówi prawdę.
  4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
  5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
  6. Zuch stara się być coraz lepszy.

18 października 2008r. braliśmy udział w złazie zuchowym w Krośnie z okazji „Powitania Jesieni”, gdzie spotkaliśmy 6 innych gromad. Było bardzo wesoło i ciekawie. Śpiewaliśmy piosenkę pt. „Jarzębina” i zajęliśmy III miejsce. Ania wystąpiła w stroju pani Jesieni i koralach z jarzębiny. Druhna Namiestnicza nauczyła nas nowego pląsu. Wszyscy pracowali w czasie majsterki wykonując kartonowe opaski i owoce z robaczkami.

   
 
Tel./fax: (0-13) 43-155-13
Iskrzynia ul. Szkolna 4
38-422 Krościenko Wyżne


e-mail: iskrzyniasp@poczta.onet.pl

 

Copyright © ZS Iskrzynia 2008